Lexus’dan Futuristik Konsept Ay Aracı Tasarımları

tarafından
73
Lexus’dan Futuristik Konsept Ay Aracı Tasarımları

Japonya merkezli Lexus, ay’da kullanmak için 7 farklı futuristik konsept araç tasarladı. Tasarımlarını Document Journal dergisi’nde paylaşan Lexus, izleyicilerden tam puan almış görünüyor.

Lexus ve asıl şirket Toyota’nın tasarım stüdyosu, Document Journal dergisi için 7 adet Ay’da kullanılabilecek araç konsept tasarımı oluşturdu. Tasarımlardaki araçlar Lexus’un geliştirme sürecinde olduğu LF-30 adındaki yeni nesil EV tipi araç konsept tasarımından izler taşıyordu.

Mercedes‘in son olarak tasarlamış olduğu konsept araç olan Mercedes vision AVTR, hala konuşulan ve son derece beğenilen bir konsept araç olarak akıllarda, Lexus’un bu tasarımları’da şuan için pek mümkün görünmesede ileriki teknolojik gelişme ile birlikte, gerçeğe dönüşebilmesi mümkün olabilir.

Tabiki bunlar daha önceki makalemde’de belirtmiş oluduğum gibi sadece konsept araçlar yani sadece gelecekte çıkabilecek ve yapılabilecek olan modellerin görsel olarak tasarlanırlar ve gelecek hakkında tıpkı bilim kurgu filmleri gibi ön gösterim olur. Gelecekte çıkacak olan uzay aracı bunlar gibi havalı ve şık görünmeyebilir belkide son derece sıkıcı fakat çok fazla işlevsel araçlar çıkabilir kimbilir 😀