GTA 6 Çıkış Tarihi Belli Oldumu?

tarafından
49
GTA 6 Çıkış Tarihi Belli Oldumu?

GTA 5 çıktığı günden beri oyuncuların aklında GTA 6 çıkış tarihi’nin ne zaman olacağı oldu. GTA 5’in çıkışının 7 yıl sonrasında bu sorular yerlerini haber şirketlerinin tahminlerine bıraktı.

Daha öncede yapmış olduğu oyunların çıkış ve fiyat tahminlerin’nin tutması ile bilinen dünyaca ünlü perakende satış platformu Gamewhere, Grand Theft Auto 6‘nın tahminlerine göre bu yıl çıkacağını açıkladı.

Gameware sitesinde yer alan bilgilere göre oyunun 2020 yılının sonlarına doğru satışa çıkarılması bekleniyor. Grand Theft Auto 6’nın, PlayStation 4, Xbox One ve PC sürümleri için çıkarılacağı düşünülüyor.

Fakat oyun dünyasında sık sık adı geçen Michael Patcher‘a göre oyun en erken 2022 yılında çıkacağını söylüyor, oyunun yapacak oldukları en iyi oyun olacağını ve sonrasında devamının gelmeyeceğini düşündüğünüde ekleyen Patcher, oyun’un iki yıl içerisinde çıkmasının zor bir ihtimal olduğununda altını çiziyor.

Patcher, “Oyunun 2022 civarında çıkacağını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2, ilk oyundan tam 8 yıl sonra karşımıza çıkacak, bu bağlamda GTA 6’nın 2021’den önce gelmeyeceğini söyleyebiliriz. Rockstar‘ın oyunun çıkışından en az 1 sene önce duyurusunu yaptığını ve çıkmadan önce bir erteleme söz konusu olduğunu da hesaba katarsak 2021 gibi duyurulan GTA 6, 2022 gibi çıkacaktır” açıklamasında bulundu.