Hakkımızda

Captain Turkey olarak bilimin nasıl çalıştığını anlıyoruz. Bilimi seviyoruz, ancak bilimin dar ve uzman bir topluluk dışındaki insanlarla iyi bir şekilde iletişim kurmadığını görüyoruz. İletişim sağlandığı zaman bile, kullanılan dil genellikle halkın anlayamayacağı kadar teknik. Bu yüzden, herkesin anlayabilmesi için bilimsel yenilikleri ve konuları açıklamaya ve iletmeye biraz yardım etmek için sorunları kendi çabamızla ele almaya karar verdik.

Çeşitli bilim alanlarındaki yenilikleri hızlı, kolay ve anlaşılır bir şekilde açıklıyoruz. Her makalede öyküyü ayrıntılı olarak takip etme, hatta bilimsel makaleyi okuma ve kendi kendinize değerlendirme imkânı veriyoruz. Günlük olarak yayınladığımız kısa bilim ve teknoloji haberlerini herkes için erişilebilir hale getiriyoruz. Captain Turkey, önde gelen üniversitelerden, bilimsel dergilerden ve araştırma kuruluşlarından bilim, sağlık, çevre, teknoloji ve daha fazlasıyla ilgili en son keşifler hakkında son dakika haberleri sunuyor.

Bilim, tıp ve teknolojideki haberlerin doğru ve tarafsız bir şekilde yayınlanmasını sağlayarak kamu yararına hizmet etme misyonumuzu desteklemek için, büyük haber kuruluşlarının geliştirdiği ve uyguladığı gazetecilik standartlarını geniş bir şekilde takip ediyoruz. Bu, çalışmalarımızda ve kaynaklar ve okuyucularla olan etkileşimlerimizde dürüst ve şeffaf olmayı içerir.

Doğruluk, gerçeği araştırmamızın merkezinde yer alıyor ve çalışmalarımızın gerçek anlamda doğru, adil bir şekilde sunulmuş ve bağlam içinde olmasını sağlamak için büyük çaba sarf ediyoruz. Kapsamlı ve ayrıntılı yayınlar sunarken profesyonel tarafsızlık için çalışıyoruz.

Ziyaretçilere, aşağıdakileri kapsayan farklı ana bölümlere ayrılmış çok sayıda bireysel konuyu tarayabilme imkanı tanıyoruz: Teknoloji, Genel, Bilim, Uzay, Haber, Dünya, Oyun, Sinema, Film. Her bir konu sayfasında konuya özel RSS yayınlarına ve e-posta haber bültenlerine bağlantıların yanı sıra, ilgili haber öykülerinin başlıklarını ve özetlerini de sunuyoruz. Dünyanın her yerinden yüzlerce kaynaktan sağlanan basın materyallerinden seçilen günlük haberler yayınlıyoruz.

Yayınladığımız makalelerdeki tüm bilgilerin doğruluğunu sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bir hata olduğunu bulduğumuzda veya öğrendiğimizde, mümkün olan en kısa sürede düzeltmeye ve yapılan değişiklikleri açıklayan bir not eklemeye çalışıyoruz. Web sitemizdeki bir hikayede, yayında veya herhangi bir Captain Turkey ürününde bir hata görürseniz, lütfen iletisim@captainturkey.com adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçin.

Misyonumuz

Misyonumuz bilimi genel toplum düzeyine indirgemek. Teknik bilimsel dili, herkesin erişebileceği basit ve özlü bir şekilde tercüme etmeyi Captain Turkey olarak kendimize görev edindik. Bilim, teknoloji ve sanat alanında günlük olarak sadece haberleri değil, aynı zamanda daha ayrıntılı açıklayıcı bilimsel makaleleri de paylaşmaya ve açıklamaya çalışıyoruz.

Kanıta dayalı bilime inanıyoruz. Bu nedenle gerçek bilimsel çalışmalarla desteklenen haberleri ve bilgileri sağlıyoruz. Haber ve bilimsel makalelerimizin kaynağı olarak kaynaklı araştırmaları destekliyoruz. Belirli bir konuyla ilgilenen okuyucular için, haberlerle ilgili kaynaklar ve bilimsel yayınlar için bağlantılar sağlayarak her zaman daha üst düzey okuma imkanı sunuyoruz.

Bilginin gücüne ve bilgili, aydınlanmış ve ilgili topluluklar oluşturmak için serbest bilgi akışına değer veriyoruz. Misyonumuz, bilimin bağımsız ve tarafsız bir kapsamını sağlamak ve insanlara haberleri ve çevrelerindeki dünyayı değerlendirme araçları sunmayı da kapsıyor.

Captain Turkey olarak, dünyanın en popüler haftalık bilim ve teknoloji haber sitesi olmayı hedefliyoruz. Web sitesi ve uygulamalar, bilimsel bir bakış açısıyla uluslararası haberleri kapsıyor ve yaşam, evren ve insan olmanın ne anlama geldiğine dair en kritik soruları soruyoruz.

Vizyonumuz

Captain Turkey bilim, teknoloji ve sanat alanında haberler yayınlayan bir şirketidir. Günlük olarak en son bilim haberlerinin özetlerini yaymak için mobil cihazlar ile de son derece uyumlu özel bir web sitesi ve bir uygulama kullanıyoruz. Captain Turkey, bilimsel keşiflerin önemi konusunda farkındalığı arttırmayı ve bilimi genel halka daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Halkın eğitimine ve günlük yaşamımızda sağlık, çevre ve teknolojik yeniliğin iyileştirilmesi için bilimsel sonuçların kullanımına küçük bir katkı sağlamayı umuyoruz.

Stratejimiz

Captain Turkey, modern insan için uygun olan ve her zaman bilgiyle bombardıman edilen haber makaleleri için özgün bir konsept kullanır. Teknik olmayan bir biçimde yazılmış, bilimdeki en son gelişmelerin kısa özeti olan kısa makaleler sunuyoruz. Böylece okuyucularımızın bilimi anlamalarına ve haberleri hızlı bir şekilde tarayarak ve sadece arzu ettiklerini derinlemesine takip ederek zaman kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Çeşitli bilimsel ve sanatsal alanlardan gelen haberleri kapsıyoruz: sağlık, yaşam, teknoloji, yeryüzü, uzay, zihin ve beyin, vs. Bunu, çok sayıda haber kaynağını verimli bir şekilde araştırmak ve özetlemek için site içi algoritmaların geliştirilmesiyle destekliyoruz. Captain Turkey, bilim iletişimi ve sosyal yardım ile ilgilenen bilim insanlarını, kendi araştırmalarıyla ilgili makalelere katkıda bulunmaya davet ediyor. Captain Turkey’in bilimle ve teknolojiyle yakından ilgili yazarları, olağanüstü bilim haberlerinin derinlemesine analizlerini ele almak ve bilim ve araştırmanın nasıl çalıştığını açıklamak için periyodik olarak uzun makaleler üretiyor.

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.