Ricky Gervais, Apple’a Öyle Bir Hayat Dersi Verdi ki

tarafından
46
Ricky Gervais, Apple’a Öyle Bir Hayat Dersi Verdi ki

İngiliz oyuncu, yazar, komedyen ve yönetmen olan Ricky Gervais, 77. the Golden Globes (altın küre) ödül törenindeki konuşması geceye damga vurdu. Oyuncunun yapmış olduğu konuşma izleyen herkesi kendine hayran bıraktı. Tabiki lafı soktuğu kişiler hariç 😀

“şu an salonda dünyanın en önemli tv ve film yapımcılarından bazıları bulunuyor, hepsi de birbirinden farklı geçmişlere sahip. fakat bir ortak noktaları var: hepsi ronan farrow’dan ölesiye korkuyorlar. peşinizde, haberiniz olsun. hazır siz sapıklardan bahsetmişken, bu sene pedofili konulu filmlerin senesiydi: surviving r kelly, leaving neverland… the two popes.”

“herkes netflix izliyor artık. bu tören şöyle olmalıydı aslında: ‘netflix, tüm ödülleri siz kazandınız, iyi geceler.’ onun yerine üç saat sakız gibi uzatıyoruz! bunu izleyeceğinize after life’in tamamını bir oturuşta izleyebilirdiniz.

after life, karısı kanserden ölünce intihar etmek isteyen bir adamı anlatıyor ve yine de bu törenden daha eğlenceli. spoiler veriyorum: 2. sezon yakında geliyor, yani adam intihar etmiyor haliyle… jeffrey epstein’ın etmediği gibi. kesin sesinizi, arkadaşınız olduğunu biliyorum ama bu umrumda değil. buraya kendi uçağınızla gelmek zorunda kaldınız, değil mi?”

applethe morning show’la tv dünyasına hızlı bir giriş yaptı. dizi, itibarın ve her zaman doğru olanı yapmanın önemini konu alıyor ve dizinin yapımcısı çin’de rezalet çalışma şartları olan işyerlerinin sahibi bir şirket. farkındalığınızın olduğunu iddia ediyorsunuz ama iş yaptığınız şirketler… inanılır gibi değil. appleamazondisney. eğer ışid bir online yayın platformu kursaydı hemen menajerinizi arardınız, değil mi?

O yüzden, eğer bugün olurda bir ödül kazanırsanız, bu sahneyi sakın politik bir konuşma yapmak için kullanmayın. insanlara öğüt verecek bir konuma zerre kadar sahip değilsiniz. gerçek dünya hakkında en ufak bir bilginiz yok. birçoğunuzun greta thunberg kadar bile okula uğramamışsınızdır. Kazanırsanız, gelip o minik ödülünüzü alın, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s*kt*r olup gidin.”