İnstagram’ın Web Kullanıcılarının Dm Sorunu Kalktı

tarafından
34
İnstagram’ın Web Kullanıcılarının Dm Sorunu Kalktı

İnstagram’ın bilgisayar üzerinden kullanan kullanıcıların’ın çoğu’nun şikayeti ekstra bir program indirmeden mesajlaşamamalarıydı. Şu an için test aşamasında olan DM özelliği, yakın zamanda aktif olarak kullanılabilecek.

Platform yetkililerine göre internet sitesindeki sohbet bölümü, mobil uygulama ile aynı olacak. Yani Instagram kullanıcıları, birden çok kişiye mesaj gönderme, mesajları beğenme, mesajlar aracılığıyla içerik ve fotoğraf gönderme gibi şeyleri yapabilecekler. Ayrıca kullanıcılar, mesaj geldiği zaman isterlerse internet sitesi üzerinden bildirim alabilecekler.

Instagram’ın yeni özelliği, aslında Facebook’un mesajlaşmaya verdiği önemden kaynaklanıyor. Çünkü Facebook ekibi ve Mark Zuckerberg, bulduğu her fırsatta kullanıcıların mesajlaşmasıyla ilgili bazı açıklamalarda bulunuyor ve hatta platformlar arasında mesaj gönderme imkanı sunmak istediklerini bile söylüyorlar.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram’ın mobil kullanıcıları kadar bilgisayar üzerinden kullananlarda mevcut, bilgisayar üzerinden kullananların neredeyse hepsi ekstra bir program indirmeden web site üzerinden mesajlaşamamaları oluyordu, özellikle instagramda sürekli videolar izleyen benim gibi sabahlara kadar keşfeti baştan aşşağı gezenler için, bilgisayar üzerinden girmesi daha rahat oluyor.